Innovatív egészségfigyelő eszközök A különböző okoseszközök elterjedése és folyamatos fejlődése számos területen nyújt segítséget mindennapi életünkben, feladataink elvégzésében, vagyontárgyaink, sőt egészségünk védelmében is. Okoseszközök közül a hordható orvosi eszközök terén is számos innováció valósult meg, aminek köszönhetően napjainkban minden eddiginél részletesebb képet kaphatunk magunkról, egészségi állapotunkról.
Reptér – Repülni hív a magas ég Sokan indulnak útnak autóval egy-egy nyaralás, kirándulás kedvéért. Ennek megvan az előnye, hiszen bármikor pihenőt iktathatunk be, több várost, érdekességet, nevezetességet nézhetünk meg az út során. Nem kell alkalmazkodni, maximum a többi autóshoz. Viszont hosszú útra sokan inkább repülővel utaznak, mert kényelmes, gyors és megbízható.
Fenntarthatóság és utazás – összeegyeztethető? A fenntartható üdülés azt jelenti, hogy gyönyörű dolgokat tapasztalunk meg, ugyanakkor szem előtt tartjuk a klímavédelmet és az üdülőrégióban élő emberek érdekeit is, minimalizáljuk a karbonlábnyomunkat, és igyekszünk több szempontból is minél fenntarthatóbbá tenni az üdülésünket.
Autós kiegészítők: kényelem és biztonság egész évben Számos kütyüt és hasznos kiegészítőt vásárolhatunk autónkba, amelyek nemcsak a kényelmünket szolgálják, hanem a biztonságunkat is növelik, sőt még adott esetben jól is mutatnak. Ezek zöme bármikor használható, de vannak olyanok is, amelyeket szezonális jelleggel érdemes alkalmazni. A kényelmes gépjármű elengedhetetlen a stresszmentes és élvezetes utazáshoz.
Minimalista csomagolási tippek utazáshoz Bármilyen időben és céllal utazunk is, az egyik kulcskérdés a csomagolás. Mit vigyünk magunkkal, mennyit, mekkorát? Ráadásul az időjárástól és a kiruccanás időtartamától is nagyban függ a poggyász mérete, hiszen másra van szükség egy tengerparti nyaraláshoz, mint egy téli síeléshez. Manapság, amikor az utazási költségeket is befolyásolja a csomag mérete és a bőröndök száma, érdemes néhány praktikát alkalmazni a hatékony csomagoláshoz.
Vadgázolás: ki fizet, ha elütünk egy vadat? A gépkocsivezetők egyik rémálma az autó elé váratlanul kiugró vad. Nemcsak óriási anyagi kárt, de sok esetben személyi sérülést is okozhat egy ilyen gázolás. Még az „apróbb” sérüléseket sem biztos, hogy olcsón megússzuk, hiszen egy kitört lámpabúra vagy egy behorpadt, eltörött lökhárító is súlyos összegekbe kerülhet autónk típusától függően. De ki a felelős, és ki fizeti meg a kárt?
A sport jelentősége – Egyéni kontra csapatsport Az egészséges életmód egyik alappillére a rendszeres testmozgás. Mondják, hogy sosem késő elkezdeni, de azért a legjobb, ha már gyermekkorban mozgásra szoktatjuk a csemetéket. A sport nemcsak a testi egészségre van kedvező hatással, de a lelki egyensúlyra is, illetve nevelő ereje sem elhanyagolható.
Leggyakoribb nyári balesetek – Tippek a vészhelyzet elkerülésére Minden évszaknak megvan a sajátossága, a szezonális programlehetőségek és velük együtt a balesetek kockázata. A nyár talán a legmozgalmasabb időszak. Nincs iskola, a szülők is igyekeznek szabadságot kivenni, több programot és nyaralást szervezni. A strandolás, a kirándulás vagy a vízi sportok mind rejthetnek magukban veszélyt. Otthon a szabadidős tevékenységek, mint a kertészkedés vagy a grillezés, szintén nem mentesek a balesetektől.
Nyaralni megy? Íme, pár hasznos weboldal és app az utazáshoz! Manapság az okostelefonunk az, amelyet mondhatni, mindenhová magunkkal viszünk És bármennyire is szeretnénk mindent kikapcsolni egy pihenés során, okostelefonunk rendkívül hasznos is lehet. Fizethetünk vele, információkat kereshetünk, zenét hallgathatunk, de letölthetünk számos alkalmazást, amely gördülékennyé és felejthetetlenné teheti az utazást.
Néhány tipp, hogy a nyaralás alatt is biztonságban legyen otthonunk Indul a nyári szezon, amikor sokan útra kelünk hosszabb időre nyaralni, pihenni. Ilyenkor üres a ház, a lakás, nincs mozgás. Ez a betörők legkedveltebb időszaka, és azt se feledjük, hogy ilyenkor ott marad az ingatlan védtelenül, kitéve a viharoknak is. Egy kis odafigyeléssel pedig ezen „szezonális károk” jelentős része megelőzhető.
Kedvenceink egészségmegőrzése – A szívprobléma A szívférgesség egy potenciálisan halálos betegség, amelyet egy fonálféregfajta okoz. Az első orvosilag igazolt esetet 1982-ben regisztrálták, 2009 óta viszont egyre több alkalommal fordult elő, hogy a kutya nem hagyta el az ország területét, mégis megfertőződött. A féreg terjedéséért feltételezések szerint a klímaváltozás okolható.
Autóval külföldön – Mire figyeljünk? Közeledik a nyár, a vakáció, a nyaralások ideje. A legtöbben útnak indulnak hosszabb-rövidebb időre, ki belföldre, mások külföldre, ki repülővel, mások autóval. Mielőtt útnak indulnánk autóval, főleg külföldre, érdemes utánanézni, nemcsak a külföldi útdíjaknak, parkolási lehetőségeknek, útvonalaknak, de annak is, milyen közlekedési szabályok, előírások, szokások érvényesek az adott ország közlekedésére.
Kutyák védelme a kullancsok ellen Elindult a kullancsszezon. Vannak kullancsok, amelyek a kutyákra és az emberre is veszélyt jelentenek. Fontos azonban tudni, hogy nem a kullancs a betegségek okozója, mert ez az élősködő csupán terjeszti a fertőzéseket egyik élőlényről a másikra vándorolva. A betegségeket a kullancs nyála, ürüléke tartalmazhatja. A veszélyt azonban nem mindegyik fajta hordozza.
Tippek pénztárcabarát külföldi utazásokhoz Az utazásnak számos előnye van: élménygyűjtés, közvetlen tapasztalás, más kultúrák megismerése. Egy-egy utazás mindig költséggel jár, melynek egy részét maga az utazás, másik részét a szállás emészti fel. Amennyiben kellően körültekintők vagyunk, ebből a két kiadásból lehet a legtöbbet faragni.
Balatoni érdekességek A Balaton Magyarország, sőt Közép-Európa legnagyobb tava, területe 600 km², medrében kb. 1800 millió köbméter víz van. Vízmélysége sekély, átlagosan 3 méter, így könnyen felmelegszik, és strandolásra kiválóan alkalmas. Legmélyebb pontja a Tihanyi-kútnál 12,5 méter. Ma már elmondható, hogy népszerűsége egyre nagyobb, tavasztól szinte a tél beálltáig érezhető a megnövekedett látogatottság.