Autónk téli felkészítése Az utakon évről évre egyre több autó közlekedik, lehet nyár, ősz vagy akár tél. De szükséges vajon az autókat felkészíteni az időjárásra? A mostani autókat tesztelik szélsőséges, sivatagi és sarkvidéki körülmények között is. Vannak alapvető és szükséges intézkedések, de van sok apróság is, amire érdemes lehet egy kis időt szánni, hogy kíméljük járművünket a zord időjárástól, illetve kényelmesebbé tegyük a téli utazásokat.
Kutyabarát munkahely Kutya a munkahelyen? Kicsit darázsfészek téma lehet, megosztja a nagyközönséget. A kedvencek munkahelyi jelenlétének lehet előnye és hátránya is, de a legfontosabb, hogy szabályozva legyen. Azzal már régóta tisztában vagyunk, hogy a kisállatok az élet számos területén pozitív hatással vannak a környezetükre.
Őszi kirándulási tippek Ősz van, bár az időjárás néha még inkább mondható tavaszinak. Sokan használják ki a szép időt, és felkerekednek egy jó kis kirándulásra. Az őszi hónapok tökéletesek a túrázásra, hisz a nyári hőség már messze, de még élvezhető a napsütés, a természet színeinek kavalkádja pedig magával ragadó.
Biztosítás albérletre vagy csak ingóságra? Az ingatlan bérbeadása kifejezetten jellemző egyetemi, valamint turisztikai szempontból kiemelkedő városokban, illetve falvakban. Függetlenül attól, hogy egy diák bérli az ingatlant hosszabb távra, vagy turisták lakják rövidebb ideig, fontos tisztában lenni az ingatlanok biztosításával, akár tulajdonosok vagyunk, akár bérlők.
Adathalászat – a nagy átverés Manapság már lépten-nyomon adathalász-próbálkozásokkal találkozunk, ha eladni vagy venni akarunk valamit, vagy éppen csak egyszerűen éljük az életünket, és számlákat fizetünk be. De talán van ezeknek a próbálkozásoknak néhány olyan közös jellemzőjük, amely gyanakvásra késztethet és óvatosságra int minket.
Okosszemüveg – biztonságos vezetés? Már a 2010-es évek elején lehetett olvasni az okosszemüvegekről. Az első gyártók több-kevesebb sikerrel dobták piacra hasznos vagy inkább csak hasznosnak tűnő termékeiket. De nem mindegy, hogy okosszemüvegről vagy okos-szemüvegkeretről beszélünk.
Energiahatékony hűtés praktikákkal fűszerezve Nyáron vannak napok, amikor elviselhetetlenül tetőfokára hág a kánikula, mindenki megsül, alig lehet levegőt kapni, elbújunk a nap elől. Izzadás, étvágytalanság, fáradtság, fejfájás, szédülés… mind-mind a hőség egészségre gyakorolt káros hatása, a szervezet válasza. Hűtés, hűtés, hűtés – csak ez jár az emberek fejében. Na de hogyan?
Kutyusunk védelme a hőségben Tombol a nyár, mindenhol csukott ajtók és felhúzott autóablakok jelzik, hogy működik a légkondi. Ezen hűsítő eszköz hiányában éjjel, aki teheti, minden ablakot kinyit, hogy hűtse az ingatlant és biztosítsa pihenését. A melegben mindenki lengén öltözik, több folyadékot fogyaszt, kívánja a fagylaltot, jégkrémet. Akinek gyereke, kisállata van, róluk is gondoskodik, hiszen a kicsik, idősek és kisállatok fokozattan érzékenyek a melegre.
Népbetegségek és egészségügyi tévhitek A népbetegségek azok a betegségek, melyek egy adott nemzet tagjai között magas arányban vannak jelen. Ezek sokszor civilizációs betegségek, melyek általában a modern életforma, a technológia fejlődése miatt alakultak ki. A civilizációs betegségek száma a fejlett országokban az utóbbi évtizedek során jelentősen megnőtt. Pedig „kelletlen ott a kincs, hol jó egészség nincs”.
Napelemek várható élettartama Jelentős beruházások előtt mindig mérlegelünk, végig gondoljuk, hogy megéri-e a befektetés, igyekszünk kalkulálni a megtérüléssel. Nincs ez másként napelemrendszer telepítése előtt sem. Ehhez azonban tisztában kell lennünk a legtöbb paraméterrel, a költségekkel, a haszonnal és annak időtartamával, hogy meddig élvezzük a befektetés előnyét.
Miért érdemes biciklivel munkába járni? Magyarországról elmondhatjuk, élen jár abban, hogy hányan tudnak biciklizni (77%). A lakosság 54%-a rendelkezik is kerékpárral, ugyanakkor közülük heti szinten csupán 35% pattan nyeregbe rendszeresen. Munkába vagy iskolába járáshoz pedig még kevesebben használják a biciklit, mindössze 12%. Fontos, hogy ezek a számok évről évre nőnek. Az országban Dél-Alföld a legbringásabb régió, ami bármelyik város, település meglátogatása során szembe is tűnik.
Védekezés a kerékpártolvajok ellen Sokunkkal előfordult már, hogy a biciklink hűlt helyét találtuk, amikor szükség lett volna rá. Garázsból, udvarról, bringaparkolóból, a közért vagy a posta elől is eltűnhet. Azon túl, hogy anyagi kár éri a tulajdonost, még bosszantó is. Ha biztosítva van a kerékpár, legalább anyagilag kompenzálható a veszteség.
Stresszes vezetés: fékezd meg, és vezess könnyedén! Míg 2000-ben Magyarországon 2,3 milliós volt a közúti gépjárműállomány, addig 2020-ra közelítette a 4 milliót. Az autók számának növekedésével nő a fogalmi dugó előfordulása és az ezzel járó stressz is az utakon. A stressz amúgy egy veszélyes népbetegség, de talán a legveszélyesebb az utakon, hisz ott nemcsak saját egészségünkre van hatással, de mások testi épségére is.
Biciklizni tanulás: 4,3,2 keréken biztonságban A tavasszal együtt előkerülnek a gyerekek közlekedési eszközei is: kismotor, roller, futóbicikli, tricikli, bicikli. Ahogy a kicsik cseperednek, fejlődnek, úgy váltják le ezeket a járműveket egyre komolyabbra, és úgy jönnek bele az egyes mozgások sajátosságaiba, hogy pillanatok alatt suhannak el mellettünk.
Zöldenergia: zöldüljünk a természettel! A Föld lakosságának száma soha nem látott magasságokba szökött, ezzel együtt az energia, az ásványi anyagok, a víz, az üzemanyagok fogyasztása is egyre nagyobb mértékű. Mivel a Föld erőforrásai korlátozottak, mind nagyobb szükség van az energiaszükségletünk kielégítését szolgáló új, alternatív módszerekre. Egyre nagyobb szükség van a környezettudatosságra és a fenntarthatóságra a vállalatok, cégek, sőt a lakosság gondolkodásában is.