Néhány tipp, hogy a nyaralás alatt is biztonságban legyen otthonunk

Néhány tipp, hogy a nyaralás alatt is biztonságban legyen otthonunk Indul a nyári szezon, amikor sokan útra kelünk hosszabb időre nyaralni, pihenni. Ilyenkor üres a ház, a lakás, nincs mozgás. Ez a betörők legkedveltebb időszaka, és azt se feledjük, hogy ilyenkor ott marad az ingatlan védtelenül, kitéve a viharoknak is. Egy kis odafigyeléssel pedig ezen „szezonális károk” jelentős része megelőzhető.

Tanácsok elutazáskor

Ha elutazunk, a leghatékonyabb egy barát segítségét kérni, aki szükség esetén be tud menni az ingatlanba. Megkérhetjük arra is, hogy a postaládát rendszeresen ürítse ki, amíg távol van a család, így nem tűnik fel, hogy napok óta üres a ház, lakás. Már csak azért is érdemes bemennie az ingatlanba, hogy a redőnyök állásán időközönként változtasson. Távollétünk idejére célszerű alkalmanként időkapcsoló programozásával felkapcsolni a világítást, hogy az üres otthon ne legyen annyira szembetűnő. Amennyiben van riasztórendszer az ingatlanban, annak élesítése természetesen elengedhetetlen elutazás előtt. Hiszen egy betörési cselekmény megkezdésének pillanatában jelzést küld a távollévő tulajdonosnak, vagy a reagálásra képes vagyonvédelmi vállalkozás diszpécserének. Az okosotthonok egyik előnye, hogy számos dolgot megtehetünk, ellenőrizhetünk távolról is. Előfordulhat például, hogy a vihar miatt elmegy az áram, lecsapja a FI-relét (áram-védőkapcsoló), és ha ezt egy eszközünk segítségével észleljük távolról is, hasznos, ha egyből tudjuk a barát segítségét kérni, mert így megmenthető akár a fagyasztó tartalma. A kamerák is jó szolgálatot tehetnek hosszabb távollét esetén. 

Tele levélszekrény képe, melyből kilóg a boríték sarka

Alkalom szüli a tolvajt

Ne feledkezzünk meg a nyílászárók ellenőrzéséről indulás előtt, mert előfordulhat, hogy úgy tűnik, bezártuk, ám sajnos mégsem. Nézzük meg az ablakokat, de a melléképület ajtaját is. Ne hagyjunk szabadon semmit az udvaron, a teraszon, az erkélyen. A kint hagyott tárgy nemcsak elvihető, de egy ott felejtett létra akár eszközként is használható a magasabb ablakok elérésére.  Érdemes nyaralás előtt lenyírni a sövényt is, ezáltal belátást engedni az utcáról, a szomszédok felől. Az illetéktelen behatolók nem szeretik, ha láthatóak.  

Social media

Rengetegen használják már a közösségi felületeket, hogy megosszanak élményeket, különleges helyszíneket barátokkal, családtagokkal, ismerősökkel. Megteszik, amikor otthon vannak, megjelenítve egy-egy fotón vagy videón az udvart, a ház egy részét kívül-belül. De megteszik ezt akár a repülőtérről is, kiposztolva, éppen milyen úti cél felé veszik az irányt. Ajánlatos vigyázni az indulós és nyaralós képek közzétételével, mert azok azt is jelzik, hogy a ház lakói éppen nem tartózkodnak otthon. Ne kürtöljük szét, hogy üres a ház, a lakás. Elég, ha csak a család és a közvetlen szomszéd tud róla, utóbbinak már csak azért is érdemes szólni, hogy egy esetleges zaj, mozgás felkelthesse a figyelmét. 

Női kéz a riasztót aktiválja a bejáratnál

+ Viharok elleni védelem

Az utóbbi években sajnos egyre gyakoribb jelenség Magyarországon is, hogy az időjárás egyik napról a másikra egyszer csak „megőrül”. A gyakran előforduló szélsőséges időjárási viszonyok sajnos nemcsak közérzetünkre vannak rossz hatással, hanem komoly, maradandó károkat is okozhatnak a lakástulajdonosok számára. A drágább elektromos berendezések még villámhárító mellett sincsenek teljes biztonságban, a villám okozta elektromos zárlat tönkre teheti a készüléket, és szélsőséges esetben akár tüzet is okozhat. Túlfeszültség-védelmi eszközök használata mindig ajánlott, ha pedig elutazunk, az elektromos berendezéseket, ha lehetőségünk van rá, húzzuk ki a konnektorból.
Elutazáskor többek között a kerti bútorokat is helyezzük biztonságba úgy, hogy ne tudjon belekapni egy erősebb szél, ne tegyen benne kárt egy esetleges jégverés. A napernyőt is csukjuk össze, fektessük le, vagy tegyük tető alá.


Ingatlan esetén elengedhetetlen az ingatlanbiztosítás, valamint jó megoldás egy olyan sokoldalú biztosítás, amely valós segítség egy váratlan vészhelyzetben, és amellyel nem érezzük magunkat teljesen kiszolgáltatottnak egy esetleges káresemény miatt. 

Az Otthon SOS Komfort Asszisztencia biztosítással a biztosító garantálja, hogy háztartási vészhelyzet esetén 4 órán belül szakembert küld. Korlátlan alkalommal nyújt megoldást, legyen szó csőtörésről, dugulásról, üveg- vagy kulcstörésről, gázvezeték vagy elektromos hálózat meghibásodásáról. Ha nincs vészhelyzet, akkor is segít a szakiparos választásában. Otthoni, iskolai, kórházi lopás, szabadban tárolt vagyontárgyak lopása esetén a biztosító megtéríti az eltulajdonított vagyontárgyak használt értékét, vagy vandalizmus által okozott kár esetén a helyreállítás költségét. A szolgáltatások igénybevételére, illetve bejelentésére 0–24 órában van lehetőség.


Kösse meg online 5% kedvezménnyel!