Minimalista csomagolási tippek utazáshoz

Minimalista csomagolási tippek utazáshoz Bármilyen időben és céllal utazunk is, az egyik kulcskérdés a csomagolás. Mit vigyünk magunkkal, mennyit, mekkorát? Ráadásul az időjárástól és a kiruccanás időtartamától is nagyban függ a poggyász mérete, hiszen másra van szükség egy tengerparti nyaraláshoz, mint egy téli síeléshez. Manapság, amikor az utazási költségeket is befolyásolja a csomag mérete és a bőröndök száma, érdemes néhány praktikát alkalmazni a hatékony csomagoláshoz.

 

A csomagméretet befolyásoló tényezők

A csomagolás során több dolgot is figyelembe kell vennünk. Ezektől a tényezőktől nagyban függ majd a csomagunk mérete is.

Ezek pedig a következők:

  • az eltöltött napok száma,
  • az időjárás, 
  • az úti cél (üzleti, síelés, nyaralás, túrázás stb.)
  • a szállás lehetőségei (például van-e a mosási lehetőség)
  • gyerekkel utazunk vagy nélkülük
  • kellően megtervezetük-e előre az utat.

Bőröndök az autó csomagtartójában

 

A tervezhetőség alapja a lista

Egy jól összeállított lista nagy segítség lehet abban, hogy elkerüljük a felesleges dologok bepakolását. A lista összeállításakor már gondolatban meg is tervezhető mindenki öltözete akár minden napra, így nem marad ki semmi, de felesleges holmi sem kerül a csomagba. Napok és programok függvényében állítható össze a szükséges a ruházat, az „ez is jól jöhet” kategóriát viszont felejtsük el. Nem kell bepakolni az egész fürdőszobát sem, csak azokat a kozmetikumokat csomagoljuk be, amelyek valóban naponta szükségesek. Számos dolog beszerezhető kisebb kiszerelésben, megkönnyítve a pakkunk súlyát.

 

Ruhadarabok titka

Utazás során a legpraktikusabbak a könnyen kombinálható, egyszínű, sokoldalú darabok. Egy fekete nadrág vagy klasszikus kék farmer, hosszú vagy rövidnadrág – évszaktól függően –, egy sima póló, vagy laza ing mindig jó választás. Előny, ha gyűrődésálló és gyorsan száradó anyagokat tudunk magunkkal vinni.

A legnagyobb, legtöbb helyet foglaló darabokat vegyük fel, és utazzunk abban. Például, ha zárt cipőt húzunk az útra, akkor elég egy kis papucs vagy egy vékony szandál a csomagba. Ha felvesszük a kardigánt, hosszú nadrágot, és az úti célunk meleg időjárású hely, akkor több „meleg ruha” a bőröndbe már nem is szükséges. De tehetünk be többfunkciós ruhadarabokat is. Egy nagyobb sál például használható takaróként, sálként, törölközőként is. „Balesetek” esetére pedig jól jöhet a mosószappan.

 

Műszaki eszközök

Az okostelefonok világában gondoljuk végig, mennyire szükséges fényképezőgép, tablet vagy laptop. Sőt könyv sem biztos, hogy kell, ha le lehet tölteni elektronikusan is az olvasmányt. Persze nincs az a szuper papírillat, de ezt egy átmeneti időre elengedhetjük, hisz nem kell a nehezék, jöhet a praktikus e-könyv.

 

Az elengedhetetlen dolgok

Azt is fontos még számba vennünk, hogy mik azok a dolgok, amelyek nélkül biztosan nem utazhatunk: útlevél, igazolvány, némi készpénz, bankkártya, biztosítás, gyógyszerek, kulacs a víznek.

Gurulós bőrönd és hátizsák a repülőtéren
 

Repüléskor kézipoggyász

Amennyiben repülőgéppel utazunk, szerencsés, ha végiggondoljuk, mire lehet szükség a repülőn, és mi jöhet jól pluszban, ha elkeveredne a bőröndünk. Apró tisztálkodási eszközök, és két napra elegendő fehérnemű mindig jól jön a kézipoggyászban is. Kézipoggyásznál praktikusabb a hátizsák, a raktérbe elhelyezett csomag esetén pedig a bőrönd pakolható jobban.

Külföldre utazás során egy jól megválasztott utasbiztosítás jelentős segítséget nyújthat Ön és családja számára is. Biztosítási csomagjaink az év minden külföldön töltött napjára biztonságot adnak, hogy Ön bármikor nyugodtan útra kelhessen. Segítséget nyújt hirtelen fellépő betegség, baleset, meglévő betegségből eredő állapotromlás, poggyászkezelési probléma, mentés, betegszállítás vagy akár felelősségbiztosítás esetén is.

Most nemcsak a biztonságot kapja csomagunkkal, de egy lehetőséget is, hogy Ön nyerje meg a 200 ezer forintos Hunquest-ajándékutalvány egyikét is.

Kösse meg 5% online kedvezménnyel, és nyerjen!